BENTON Aloe Real Cool Soothing Gel 300ml

554.00ден 444.00ден

BENTON Aloe Real Soothing Gel ja смирува сувата кожа со ефект на ладење и длабоко навлажнување. Формулиран од 93% екстракт од лисја од алое вера, преполн со моќни полисахариди. Едноставен, но повеќенаменски, бидејќи не содржи контроверзни состојка и ја остава кожата хидрирана свежа. Ја намалува температурата на кожата за 7 степени. Може да се користи за сите типови на кожа.

Пакување: 300мл

Начин на употреба: Нанесете слој на исчистената кожа. Може да се користи за лице, тело и скалп.

На залиха

Целосен опис

Состојки:

Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract (93%), 1,2-Hexanediol, Propanediol, Laminaria Japonica Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Viola Mandshurica Flower Extract, Glycerin, Pentylene Glycol, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Pinus Sylvestris Leaf Extract, Carbomer, Arginine, Sodium Phytate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.