BENTON Skin Fit Mineral Sun Cream 50ml

Original price was: 1,354ден.Current price is: 1,083ден.

ОПИС
Кремот за заштита од сонце е формулиран со екстракт од леска кој ја храни кожата ја подобрува еластичноста, centella asiatica ја враќа рамнотежата на масло и вода на кожата, каламин за смирување и заштита на кожата и цинк оксид за рефлексија на УВ зраците. Нуди и осветлувачки ефекти и нега на брчки. Лесната, нелеплива формула не остава бели траги. Кремот за заштита од сонце е направен без вештачки мириси, што го прави погоден за чувствителна кожа.
Придобивки:
• Физичко средство за заштитса од сонце со широк спектар SPF50+ PA++++, со сертификат од организацијата за клинички тестови во Европа.
• Формулиран со екстракт од леска, активна состојка од Centella Asiatica и Calamine кои помагаат во смирување на чувствителната кожа и заштита на кожата од надворешни агресори.
• Хидратантната текстура на кремот рамномерно се спојува на кожата без лепливост и без бели траги.
Начин на употреба
Земете умерена количина и нанесете рамномерно на лицето.
Пакување: 50ml

На залиха

Опис

Состојки
Water, Zinc Oxide, Cyclohexasiloxane, Butyloctyl Salicylate, Propanediol, Propylheptyl Caprylate, Isododecane, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Dicaprylyl Carbonate, Caprylyl Methicone, Niacinamide, Disteardimonium Hectorite, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Magnesium Sulfate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Triethoxycaprylylsilane, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Glyceryl Caprylate, Calamine, Dipotassium Glycyrrhizate, Madecassoside, Inositol, Panthenol, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Tocopherol, Butylene Glycol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.