Etude House SoonJung Mild Defence Sun Cream 50ml

990.00ден 789.00ден

  • Хипоалерген минерален крем за заштита од сонце кој ја заштитува кожата од надворешен стрес и УВ зраци бидејќи физички ги рефлектира УВ зраците на површината на кожата.
  • PANTHENSOSIDE е смирувачка состојка која содржи пантенол и мадекасозид кои ја смируваат иритираната кожа од надворешен стрес.
  • Заштита од УВ зраци. Овој крем за сончање помага да се спречи ситната прашина да се залепи на кожата додека состојката за за ладење ја смирува кожата од стрес и УВ зраци.
  • Ниска Ph формула со природно добиени состојки (без животински состојки, без минерално масло, без фрагани, без Polyacrylamide, без Imidazolidinyl Urea, без Triethanolamine, без бои, без талк, без парабени).
  • Нелеплива, мека и кремаста текстура ја прави кожата да хидрирана и светла откако ќе го впие производот.

 

Пакување: 50ml

Начин на употреба

Во последната фаза од рутината за нега на кожата, нанесете рамномерно на места кои се изложени на УВ зраци 30 минути пред да излезете.

Нема на залиха

Целосен опис

Состојки:

Water, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Zinc Oxide (CI 77947), Titanium Dioxide (CI 77891), Butylene Glycol, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Disteardimonium Hectorite, Silica, Trisiloxane, Panthenol, Aminopropyl Dimethicone, Sodium Chloride, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Aluminum Stearate, Polyhydroxystearic Acid, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Alumina, C12-15 Alcohols, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Madecassoside, Scutellaria Baicalensis (Baikal Skullcap) Root Extract, Tocopherol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.