Etude House – Sunprise Airy Finish SPF50+ PA+++ 55ml

Original price was: 915ден.Current price is: 823ден.

100% крема за сончање базирана на минерали за чувствителна кожа, нелеплива и без чувство на маснотија.

Содржи 20 видови на растителни состојки кои совршено ја заштитуваат кожата од УВ.

– Екстракт од шамок и семки од сончоглед за заштита од УВ зраци

– Acai berry и Acerola за зајакнување на виталноста на кожата

– Portulaca oleracea, Centella asiatica и лисја од имела за опуштање на кожата

– Алое вера, кактус и хијалуронска киселина за хидрирање на кожата

УВ млеко збогатено со SPF 50 ја штити кожата од предвремено стареење на кожата предизвикано од штетно изложување на сонце. Нелеплива и масна формула која се нанесува лесно, додека 100%  од филтрите се базирани на минерали кои ја прават безбедна за употреба на чувствителна кожа. Содржат 20 видови на растителни состојки, како што се екстракт од шамок, алое вера, екстракт од portulaca oleracea, acai berry и ацерола, и други. Нанесете на исчистената кожа и редовно аплицирајте во текот на денот.

Пакување: 55ml

Начин на употреба

Во последната фаза од рутината за нега на кожата, нанесете рамномерно на места кои се изложени на УВ зраци 30 минути пред да излезете.

Нема на залиха

Опис

Состојки:

Water, Cyclopentasiloxane, Zinc Oxide, Alcohol, Dicaprylyl Ether, Dipropylene Glycol, Titanium Dioxide, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Viscum Album (Mistletoe) Leaf Extract, Portulaca Oleracea Extract, Centella Asiatica Extract, Opuntia Ficus-Indica Extract, Carex Humillis Root Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Pinus Sylvestris Leaf Oil, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Malpighia Emarginata (Acerola) Fruit Extract, Terminalia Ferdinandiana Fruit Extract, Echium Plantagineum Seed Oil, Adansonia Digitata Seed Oil, Hyaluronic Acid, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cardiospermum Halicacabum Flower/Leaf/Vine Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Peg-10 Dimethicone, Cyclomethicone, Magnesium Sulfate, Polymethylsilsesquioxane, Methicone, 1,2-Hexanediol, Aluminum Hydroxide, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Octyldodecanol, Dimethicone, Stearic Acid, Glyceryl Caprylate, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Microcrystalline Cellulose, Butylene Glycol, Triethoxycaprylylsilane, Cellulose Gum

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.