EYENLIP Niacin Vita B Injection Eye Cream For Face 50ml

899.00ден 675.00ден

Опис:

EYENLIP Niacin Vita B Injection Eye Cream For Face е високо концентриран двофункционален крем за сеопфатни проблеми со слабата кожа околу очите. Овој крем обезбедува сјајност, го изедначува тенот на кожата и го контролира лачењето на меланин кој е одговорен за хиперпигментацијата.

Придобивки:

  • Има антиоксидантни и антиинфламаторни својства.
  • Ги ублажува брчките и ја зајакнува природната заштитна бариера.

Пакување: 50ml

Начин на употреба:

Земете соодветна количина и рамномерно распоредете ја на кожата.

Целосен опис

Состојки

Клучни состојки: Centella Asiatica Extract, Argania Spinosa Kernel Oil, Jojoba Seed Oil, Shea Butter, Rice Bran Extract, Potato Pulp Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice

Water, Glycerin, Niacinamide(40,000ppm), Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Caprylic/Capric Triglyceride, Beeswax, Propanediol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Betaine, Butylene Glycol, Sorbitan Stearate, Argania Spinosa Kernel Oil, Dipropylene Glycol, Arginine, Methylpropanediol, Hydroxyacetophenone, Cetearyl Olivate, Phenyl Trimethicone, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Stearyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Allantoin, Myristyl alcohol, Adenosine, Lauryl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Centella Asiatica Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Citrofortunella Microcarpa Fruit Extract, Solanum Tuberosum (Potato) Pulp Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Xanthan Gum, Carbomer, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.