EYENLIP Peptide Dew Ampoule 30ml

1,050.00ден 788.00ден

Опис

Мултифункционална ампула со пептиди, манделична киселина, лактобионска киселина и ниацинамид која длабоко ја храни и подмладува сувата, безживотна, зрела кожа. Ја регенерира уморната кожа, ја елиминира сувоста и лупењето, измазнува и го намалува бројот и длабочината на брчките. Ја смирува иритираната кожа, го ублажува црвенилото и го елиминира воспалението. Оваа ампула не само што ја подобрува состојбата на кожата туку и ја продолжува нејзината младост, бидејќи ја стимулира синтезата на колаген и еластин. Погоден за сите типови кожа, особено за зрела кожа и промени поврзани со возраста.

Не содржи: парабен, сулфати, силикон, есенцијални масла, алкохол.

Пакување: 30ml

Начин на употреба

Нанесете умерена количина и нежно тапкајте за побрзо да се апсорбира.

Целосен опис

Состојки

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Trehalose, 1,2-Hexanediol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Betaine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Chlorphenesin, Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Adenosine, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Fragrance, Sodium Hyaluronate, Mandelic Acid, Gluconic Acid, Sodium Hydroxide, Lactobionic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Copper Tripeptide-1, Acetyl Hexapeptide-8, Oligopeptide-32, Oligopeptide-29, Palmitoyl Pentapeptide-4.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.