EYENLIP Peptide P8 Cream 50g

1,105.00ден 829.00ден

Опис

Карактеристики

Синтетички пептид составен од 4 аминокиселини кој е многу корисен за кожата.

Спречува акутни воспалителни реакции, спречува оштетување на гликозата, го промовира растот на сврзното ткиво. Помага за зголемување на производство на колаген во кожата, помага за заздравување и подмладување на кожата.

  • Кремот содржи 8 видови пептидни состојки, кои ја штитат кожата од сушење и надворешни иритации кои од своја страна го забрзуваат процесот на стареење.
  • АХА и БХА (во концентрации кои се безбедни за секојдневна употреба)

Кремот содржи екстракт од овошна киселина за отстранување на мртвите клетки од кожата, благо помага да се одржи кожата чиста и светла (AHA). Содржи бетаин салицилна киселина, која помага да се отстрани мртвата кожа, да се контролира прекумерниот себум и да се подобри тонот на кожата (БХА).

  • Состојките на пантенол и алантоин формираат бариера за губење на влагата на кожата и овозможуваат интензивно навлажнување. Ефикасно ја штити уморната кожа.
  • Без 7 видови штетни состојки (парабен, модифициран етанол, бензофенон, минерално масло, вазелин, триетаноламин, боја на катран)

Пакување: 50g

Начин на употреба

Нанесете соодветна количина од производот во последниот чекор за нега на кожата.

Целосен опис

Состојки

Water, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Glyceryl Stearate, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Squalane, Cyclopentasiloxane, Cetearyl Alcohol, Cyclohexasiloxane, Myristyl Stearate, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Stearyl Alcohol, PEG-40 Stearate, Sorbitan Sesquioleate, Tromethamine, Urea, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Adenosine, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Disodium EDTA, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Betaine Salicylate, Ethylhexylglycerin, Butylene Glycol, rh-Oligopeptide-1 (0.1 ppm), Phenoxyethanol, Acetyl Hexapeptide-8 (0.005ppm), Copper Tripeptide-I (0.005ppm), Palmitoyl Dipeptide-7 (0.002ppm), Palmitoyl Tetrapeptide-7 (0.002ppm), Palmitoyl Tripeptide-I (0.002ppm), Palmitoyl Hexapeptide-12 (0.002ppm), Palmitoyl Pentapeptide-4 (0.001 ppm).

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.