FABYOU Theraclear Red Blemish Ac Spot Patch

257.00ден 232.00ден

Опис: Лепенките за акни се фластери дизајнирани за нега и лекување на проблеми со кожата. Ги спречуваат воспаленијата и акните со што значително се намалува периодот на воспаление на акните. Имаат боја слична на бојата на кожата, па затоа не се забележуваат кога се нанесуваат на кожата. Ја штитат кожата од прашина и надворешни фактори кои предизвикуваат воспаление и го забрзуваат заздравувањето на акните. Спречуваат појава на нови инфекции и пост-акни.

Начин на употреба: Измијте ја и исушете ја целосно кожата. Извадете ја лепенката по линијата на сечењето и нанесете ја локално на акната. Нежно притиснете 1-2 секунди. По апсорпција на секретот, заменете ја лепенката со нова.

Нема на залиха

Целосен опис

Состојки:

Water, Cetearyl Alcohol, Butylene Glycol, PEG-40 Stearate, Glycerin, Dipropylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Silica, Cyclopentasiloxane, 1,2-Hexanediol, Cyclohexasiloxane, Dimethicone, Centella Asiatica Extract, Polyacrylate-13, Arginine, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Salicylic Acid, Lactic Acid, Caprylyl Glycol, Polyisobutene, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Asiaticoside, Polysorbate 20, Fragrance, Sorbitan Isostearate, Disodium EDTA, Dextrin, Salix Alba (Willow) Bark Water, Ethyl Hexanediol, Hedera Helix (Ivy) Extract, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Castanea Crenata (Chestnut) Shell Extract, Saccharomyces Ferment Filtrate, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Leaf Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, Hydroxypropyl Methylcellulose, Calcium Carbonate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.