Haruharu WONDER Black Rice Hyaluronic Toner 150ml

Original price was: 920ден.Current price is: 736ден.

Моќен тонер кој ја обновува и зацврстува кожата и го спречува стареењето. Формулиран со 95% природно добиени состојки, вклучително и 2.000 ppm екстракт од корејски црн ориз. Исто така, инфузиран е со хијалуронска киселина и бета-глукан за да обезбеди интензивна хидратација, регенерација на клетките на кожата, оставајќи ја кожата затегната и полна.

Предности:

  • Хранлив тонер формулиран со 95% природно добиени состојки кој обезбедува интензивна хидратација и храна на кожата.
  • Се состои од 2.000 ppm екстракт од црн ориз, кој помага да се спречат знаците на стареење, зајакнувајќи ја еластичноста на кожата со богата храна.
  • Содржи хијалуронска киселина за навлажнување на кожата и Бета-глукан за подобрување на регенерацијата на кожата.

 

Пакување: 150ml

Начин на употреба:

По чистењето, нанесете умерена количина рамномерно над лицето и лесно тапкајте за подобра апсорпција.

Нема на залиха

Опис

Состојки:

Water, Betaine, Glycerin, Propanediol, Oryza Sativa (Rice) Extract (2,000ppm), Phyllostachys Pubescens Shoot Bark Extract (2,000ppm), Aspergillus Ferment Extract Filtrate, Panax Ginseng Root Extract, Cyclodextrin, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Hyaluronic Acid(600ppm), Beta-Glucan, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Butylene Glycol, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Sodium Phytate, Tamarindus Indica Seed Gum, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl-10 Myristate, Glucose, 1,2-Hexanediol, Ethanol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil*, Linalool* (*Natural essential oil and the ingredient included)

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.