Haruharu Wonder Black Rice Hyaluronic Toner For Sensitive Skin 150ml

990.00ден 792.00ден

Опис

Најпродаваниот тонер на Haruharu WONDER, со хипоалергена формула без мирис наменета за чувствителна кожа. Во својот состав ги има популарните состојки како ферментиран црн ориз, хијалуронска киселина, екстракти од женшен и бамбус. Овој лесен тонер помага да се врати еластичноста на кожата, притоа овозможува длабока хидратација користејќи патентирана UDT, Ultra Deep Technology.

Ефикасно помага за затегната, сува или иритирана кожа правејќи ја хидрирана и полна. Со висока концентрација на антиоксиданси, овој тонер исто така е добар продукт против стареење, помагајќи да се заштити кожата од ултравиолетово оштетување кој ги таргетира фините линии. Идеален за сите типови кожа, особено за чувствителна кожа. Не содржи  парабени, штетни состојки, етерични масла, алкохол и 99% природни EWG состојки. Вегански продукт.

Начин на употреба:

По чистењето, нанесете умерена количина рамномерно на лицето и лесно тапкајте за подобра апсорпција.

Пакување: 150ml

На залиха

Целосен опис

Состојки

Water, Betaine, Glycerin, Propanediol, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract (2,000ppm), Phyllostachys Pubescens Shoot Bark Extract (2,000ppm), Xanthan Gum, Cellulose Gum, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Pulsatilla Koreana Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Aspergillus Ferment, Sodium Gluconate, Hyaluronic Acid (600ppm), Beta-Glucan, amarindus Indica Seed Gum, Panax Ginseng Root Extract, Glucose, Cyclodextrin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.