HARUHARU WONDER Black Rice Hyaluronic Essence 50ml

Original price was: 1,200ден.Current price is: 960ден.

Опис

Предности:

  • Освежувачка есенција формулирана со 100% ферментирани екстракти од Кореја и високо концентрирана хијалуронска киселина која обезбедува богата хидратација и храна за кожата со само мала количина.
  • Се одликува со ферментиран екстракт од црн ориз од 10.000ppm, кој помага да се спречат знаците на стареење со зголемување на еластичноста на кожата со богата храна.
  • Содржи EWG Green Level состојки, вклучувајќи бетаин, полисахарид ксантан гума (xanthan gum) за заштита на кожата, и масло од лаванда како природен мирис.

Лесна есенција против стареење слична на гел направена со ферментиран црн ориз, екстракт од кора од бамбус и хијалуронска киселина што ја остава кожата мека и свежа без лепливост.

Црниот ориз е богат со антиоксиданти и е полн со високо концентрирани полифенолни и флавоноидни пигменти кои ја штитат кожата од слободните радикали, вклучително и ултравиолетово зрачење и загадување, и поттикнуваат раст на нови клетки.

Хијалуронска киселина обезбедува хидратација длабоко во кожата, додека додадениот бета глукан и црвен екстракт од жен-шен лекува и подмладува.

Маслото од лаванда помага за смирување на иритациите.

Препознатливата технологија на WONDER обезбедува ферментираниот екстракт од црн ориз да се впие длабоко и ефикасно во кожата  со липозом во форма на сфера,  преку состојка панакс од корен на жен-шен (Panax Ginseng).

Липозомот Panax Ginseng на WONDER содржи сапонинска супстанција инфузирана со 6-годишен жен-шен концентрат за елиминирање на нечистотиите и против стареење.

95% природно добиени состојки,  погоден за вегани, тест за иритација на кожата завршен и направен со безбедни состојки за EWG.

Препорака: Погодно за комбинирана и мрсна кожа.

Начин на употреба: По употреба на тонер, нанесете мала количина на целото лице и вратот. Лесно тапкајте за целосна апсорпција.

Пакување: 50ml

Нема на залиха

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Betaine, Propanediol, Oryza Sativa (Rice) Extract(10,000ppm), Phyllostachys Pubescens Shoot Bark Extract (2,000ppm), Aloe Barbadensis Leaf Extract, Panax Ginseng Root Extract, Aspergillus Ferment, Hyaluronic Acid (2,000ppm), Beta-Glucan, Carbomer, Xanthan Gum, Trehalose, Tromethamine, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Sodium Phytate, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl-10 Myristate, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Cyclodextrin, Ethanol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Linalool (*Natural essence oil and ingredients included)

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.