HEIMISH All Clean White Clay Foam 150g

665.00ден 610.00ден

Опис

Веројатно најважниот чекор во секоја рутина за нега на кожа, оваа пена за чистење ги отстранува сите нечистотии! Состојката на Амазонската бела глина го намалува себумот, кокосовото масло ја хидрира кожата, трите вида на хијалуронска киселина ја подобруваат хидратацијата и маслото од  билката цитрус инфузирано со 10 видови природни масла ги отстрануваат токсините.

  • Heimish All Clean White Clay Foam е хипоалергено средство за чистење што содржи природна бела глина од Амазон, која ефикасно апсорбира себум за темелно отстранување на нечистотиите кои ги затнуваат порите, оставајќи ја кожата освежена и хидрирана.
  • Богата хидратација и храна за светла и чиста кожа.
  • Богата пена која го чисти секој дел од кожата.

Начин на употреба:

  1. Нанесете умерена количина од средство за чистење и со влажни раце направете пена.
  2. Масирајте го лицето и исплакнете со млака вода.

Пакување: 150g

Нема на залиха

Целосен опис

Состојки

Water, Glycerin, Stearic Acid, Myristic Acid, PEG-32, Potassium Hydroxide, Lauric Acid, Bentonite (CI 77004), Potassium Cocoate, Butylene Glycol, Cocamidopropyl Betaine, Potassium Cocoyl Glycinate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Kaolin (CI 77004), Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Amyris Balsamifera (West Indian Rosewood) Bark Oil, Pelargonium Graveolens (Geranium) Flower Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Litsea Cubeba (May Chang) Oil, Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Leaf Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Mentha Arvensis Leaf Oil, Boswellia Carterii (Frankincense) Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Juniperus Mexicana Oil, Myristica Fragrans (Nutmeg) Kernel Oil, Tagetes Minuta Flower Oil, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower/Leaf Extract, Nelumbo Nucifera (Sacred Lotus) Flower Extract, Freesia Refracta (Freesia Corymbosa) Extract, Blue Flag (Iris Versicolor) Extract, Leontopodium Alpinum (Edelweiss) Flower/Leaf Extract, Lilium Candidum (Madonna Lily) Bulb Extract, Narcissus Pseudo-Narcissus (Daffodil) Flower Extract, Rosa Damascena (Rose) Extract, PEG-75, Polyquaternium-7, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Silk, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.