Huxley Cream Fresh And More 50ml

1,600.00ден 1,120.00ден

Лесен, ултра хидратантен навлажнувачки крем

Хипоалергичен, освежувачки гел-тип на крем, кој измазнува грубата и уморна кожа. Одличен за нормални до мрсни или комбинирани типови на кожа, Huxley Fresh And More кремот обезбедува долготрајна хидратација и негување на кожата на која и е потребна заштита од разни стресни фактори на животната средина; слободни радикали, загадувачи и губење на влага. Huxley користи безбедна и сертифицирана органска состојка, масло од семе од бодликава круша на Сахара, кое е богато со антиоксиданси, витамин Е и линолеинска киселина. Сокот од бреза и бамбус дополнително хидрираат, додека зелената пуркула смирува. Нема повеќе мрсна, но дехидрирана кожа. Не содржи парабени, сулфати, минерални масла или синтетички бои.

Пакување: 50ml

Начин на употреба:

Како последен чекор од вашата рутина за нега на кожа, рамномерно нанесете соодветна количина и нежно тапкајте по лицето и вратот за подобра апсорпција. Се користи наутро и навечер.

На залиха

Целосен опис

Состојки:

Opuntia Ficus-Indica Stem Extract, Butylene Glycol, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Water Glycerin, Glycereth-26, Cyclohexasiloxane, Trisiloxane, 1,2-Hexanediol, Cetyl Ethylhexanoate, Opuntia Ficus-Indica Seed Oil, Ceramide NP (Ceramide 3), Phyllostachis Bambusoides Juice, Betula Platyphylla Japonica Juice, Portulaca Oleracea Extract, Acorus Gramineus Root/Stem Extract, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Beta-Glucan, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Jojoba Esters, Dimethiconol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polysorbate 20, Polysorbate 60, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Carbomer, Propanediol, PEG-40 Stearate, Palmitic Acid, Ethylhexylglycerin, Stearic Acid, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Polysorbate 80, Potassium Hydroxide, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.