INNISFREE Аnti-aging serum sunscreen 40ml

1,900.00ден 1,140.00ден

ОПИС

  1. Антиоксидантен серум за заштита од сонце

Екстрактот од лист од рузмарин има антиоксидантно дејство и овозможува спречување на појавата на знаци за стареење.

  1. Серум за заштита од сонце со иновативна и лесна текстура

Текстурата е направена со технологија на УВ филтер слична на вода, така што овој серум  е хидратантен и ја смирува кожата.

  1. Тројна функционална козметика

Ова е тројна функционална крема за сончање со придобивки против брчки и осветлување на кожата.

Начин на употреба

Нанесете рамномерно на лицето или деловите од телото кои ќе бидат изложени на УВ зраци. Повторно нанесете по пливање или прекумерно потење.

Пакување 40ml

Нема на залиха

Целосен опис

Состојки

Aqua, Dibutyl Adipate, Propanediol, Alcohol, Ethylhexyl Triazone, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Glycerin, Niacinamide, Tromethamine, Polyglyceryl-3 Distearate, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Caprylyl Methicone, Polysilicone-15, Polymethylsilsesquioxane, Glyceryl Stearate, Bisethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Methylpropanediol, Carbomer, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Glyceryl Stearate Citrate, Ethylhexylglycerin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, Adenosine, Polyether-1, Butylene Glycol, Biosaccharide Gum-1, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Vitamin E, Camellia Japonica Flower Extract.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.