ONE THING Bifida Ferment Lysate 150ml

1,400.00ден 700.00ден

Опис

Екстрактот Bifida Ferment Lysate е пробиотска состојка која е богата со протеини и витамини и помага во подмладување на кожата. Концентрираниот екстракт може да се користи како тонер или со други производи за нега на кожата.

*Сите производи на ONE THING се со премиум квалитет, природен растителен извор со наједноставна листа на состојки

ФУНКЦИЈА

  1. Ја подмладува уморната кожа со пробиотик богат со лактоза и млечна киселина;
  2. Ги смирува избувнувањата и ја обновува бариерата на кожата;
  3. Обезбедува хидратација и исхрана на кожата за да ја одржува сјајна и блескава;
  4. Го зајакнува имунитетот на кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА

  1. Користете како тонер: нанесете го производот со раце или на памучна подлога и користете го како прв чекор за нега на кожата по чистењето. Ова ќе ја тонизира кожата.
  2. Употреба како спреј: Додадете го производот во шише со пумпа и користете го во текот на денот по потреба.
  3. Во крем: додадете мала количина од производот во кремот или другите производи што ги користевте претходно. Околу 5% од количината на кремот е идеална. Пример: Ако кремот е 100 ml, тогаш количината на екстракт треба да биде околу 5-10 ml. Можете исто така да измешате различни екстракти од ONE THING заедно.
  4. DIY маска: Натопете памучна подлога со екстрактот и нанесете ја на лицето, на местата на кои ви е потребна концентрирана нега. Оставете да отстои околу 10 минути, а потоа извадете ја памучната подлога и намачкајте го вишокот производ.

Целосен опис

ДЕТАЛИ

ONE THING Bifida Ferment Lysate е ефикасна состојка која се сретнува во корејските производи за нега на кожата и која обезбедува повеќекратни придобивки за кожата. Формулиран со 96% од екстрактот од фермент, овој пробиотик често е клучна состојка во негата на кожата. Тоа е 100% состојка од растително потекло, а брендот е и вегански и без суровост. Лесната формула слична на вода е погодна за сите типови на кожа, вклучувајќи ја и чувствителната кожа.

Bifida Ferment Lysate е пробиотска состојка богата со протеини, лактоза, млечна киселина и витамини за подмладување на кожата. Помага да се намалат различните проблеми на кожата, а исто така ја зајакнува оштетената кожна бариера. Ферментот, исто така, ја храни дехидрираната кожа и додава зајакнување на хидратацијата. Помага да се отстрани акумулација на мртви клетки на кожата и ја остава кожата да изгледа посветла. Благо кисела состојка придонесува и во одржување на природната pH вредност на кожата.

Формулацијата овозможува екстрактот да се користи на повеќе начини – сам или дури и измешан со други производи. Можете да ја зајакнете вашата редовна рутина за нега на кожата со додавање на други екстракти од ONE THING за дополнителни придобивки.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ

– Бифида: Бифида се произведува од ферментирана бифидобактерија Bifidus lactobacillus, која е бактерија добра за организмот. Богат е со протеини, лактоза, млечна киселина и витамини кои помагаат во подобрување на кожата, додаваат хидратација, ја зајакнуваат бариерата на кожата и ги смируваат избувнувањата и иритациите.

Ферментираната состојка резултира со помала молекуларна тежина, што овозможува подобро да навлезе во кожата, како и да ја зголеми и апсорпцијата на амино киселини, витамини и антиоксиданси, создавајќи посилна површина на кожата. Бифида е пробиотик кој делува на десензибилизација и обновување на кожата за помладо и поздраво чувство.

Како главна состојка на овој производ, Bifida Ferment Lysate и помага на кожата со зајакнување на нејзиниот микробиом – чиј резултат е поотпорна, помалку реактивна, поздрава кожа. Кожата со здрав микробиом поефикасно се обновува и затоа побрзо се опоравува од стресни фактори.

Исто така, постојат некои докази дека ферментираните пробиотици можат да помогнат во намалувањето на пролиферацијата на штетните микроорганизми на површината на кожата, а со тоа да се подобрат различните вообичаени проблеми на кожата.

СОСТОЈКИ

Bifida Ferment Lysate, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin

НЕ СОДРЖИ:

Парабени, минерални масла, вештачки бои, триетаноламин, адитиви, алкохол, силикони, вештаќки ароми, иритирачки есенцијални масла, натриум лаурил сулфат…

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.