ONE THING Collagen Modeling Pack 30g[

Original price was: 280ден.Current price is: 238ден.

Опис

Домашен естетски третман со истото чувство и  ефект како при професионален третман – овој колагенски третман обезбедува потхранување на кожата и подобрување на нејзината еластичност, на тој начин обезбедува ефект против стареење.

Ваквата формулација обезбедува маската лесно да се нанесе и до помалку пристапните делови на лицето и да и ги обезбеди на кожата сите состојки Заради силната адхезија, активните состојки навлегуваат во длабоките слоеви на кожата и ја потхрануваат. Додека, заради содржината на дијатомит, во исто време ги отстранува нечистотиите и мртвите клетки од површината на кожата, оставајќи ја кожата хидрирана и свежа. Хипоалерген производ.

*Сите производи на ONE THING се со премиум квалитет, природен растителен извор со наједноставна листа на состојки

Функција:

  • Ја одржува кожата хидрирана долго време.
  • Обезбедете свежа исхрана и еластичност на лицето.
  • Направени со висококвалитетни американски дијатоми богати со минерали, за апсорпција на нечистотиите и мртвите клетки на кожата

Начин на употреба

  1. Откако ќе го измиете лицето, нанесете тонер;
  2. Измешајте едно пакување од маската (30 g) со вода во сооднос 1:1 (70-80 ml) и нанесете брзо и во подебел слој на целото лице, избегнувајќи ја областа околу очите;
  3. Оставете да делува 15-20 минути;
  4. Нежно отстранете ги остатоците со влажен сунѓер или памук или исплакнете само со вода;
  5. Нанесете лосион или крем за да ја задржите хидратацијата.

 

Опис

Состојки

Diatomaceous earth, glucose, algin, calcium sulfate, tetrasodium pyrophosphate, magnesium oxide, sugar pumpkin powder, sodium benzoate, purified water, potassium sorbate, allantoin, glycerin, 1,2-hexanediol, pomegranate extract, Spanish licorice root extract, hydrolyzed collagen

НЕ СОДРЖИ:

Парабени, минерални масла, вештачки бои, триетаноламин, адитиви, алкохол, силикони, вештачки ароми, иритирачки есенцијални масла, натриум лаурил сулфат…

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.