ONE THING Green Tea Serum 30ml

999.00ден 750.00ден

Опис

Овој серум е погоден за оние кои се борат со знаците на стареење, содржи екстракт од зелен чај богат со антиоксиданси за подобрување на еластичноста на кожата и филтрат од ферментиран ориз за лифтинг на кожата и подобрување на изгледот на брчките. Исто така, во формулата се внесени осум видови на хијалуронска киселина за подобрување на влажноста на кожата.

Придобивки:

  • Серум од зелен чај кој помага за подобрување на еластичноста на кожата и обезбедува ефект за намалување на знаците на стареење.
  • Содржи 8 видови на хијалуронски киселини кои ефикасно ја хидрираат кожата.
  • Содржи филтрат од ферментиран од ориз кој го подобрува изгледот на брчките и обезбедува лифтинг ефект.
  • Завршен тест за иритација на кожата и не содржи 20 штетни состојки.

Пакување: 30ml

Начин на употреба

Нанесете умерена количина од содржината на кожата и тапкајте за подобра апсорпција.

Нема на залиха

Целосен опис

Состојки

Purified Water, Diglycerin, Polyglycerin-3, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexandiol, Saccharomyces/Rice Ferment Filtrate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Trehalose, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hyaluronate, Propanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Allantoin, Sodium Citrate, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Citric Acid, Xanthan Gum, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Disodium EDTA, PVM/MA Copolymer, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.