PURITO Centella Unsented Toner 200ml

1,513.00ден 1,211.00ден

Опис

Најпродаваниот тонер на PURITO сега доаѓа во верзија без мирис! Без есенцијални масла, тој е збогатен со пантенол и 10% екстракт од centella asiatica за да обезбеди хидратација додека ја смирува кожата и ја штити од надворешни агресори. Не содржи груби хемикалии и конзерванси.

Придобивки:

 • Верзија без мирис на Centella Green Level смирувачки тонер кој ги исклучува сите есенцијални масла во формулата.
 • 10% екстракт од Centella Asiatica и пантенол ја смируваат и ублажуваат иритираната кожа.
 • Содржи натриум хијалуронат кој ја задржува влагата и продира длабоко во кожата поради неговата мала молекуларна маса, негувајќи ја грубата кожа.
 • Со ниска pH вредност од 5,5 и својства без алкохол, овој тонер може да се користи за чувствителна кожа во првиот чекор од рутината за нега на кожа, после чистење на лицето.

Основни состојки:

Екстракт од Centella Asiatica:

 • Centella Asiatica е таканаречена „тигарска трева“најпозната по своите способности за заздравување рани и оштетувања на кожата, смирување на воспаленија и иритации.

 

Натриум хијалуронат:

 • Ја подобрува хидратацијата, ги ревитализира надворешните површински слоеви на кожата, ја омекнува и ја подобрува сувата кожа.

Пантенол:

 • Пантенолот е совршена активна состојка за чувствителна кожа.
 • Ја смирува и обновува уморната кожа и ја зајакнува бариерата на кожата.
 • Помага во смирување на црвенилото и ја смирува чувствителната кожа.

Пакување: 200ml

Начин на употреба

 1. Користете по чистење. Земете умерена количина на памучна подлога и нанесете по текстурата на кожата.
 2. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Целосен опис

Состојки

New Version – Witch Hazel Free Version: Water, Centella Asiatica Extract (strengthens skin barrier), Butylene Glycol (humectants), Pentylene Glycol (skin-conditioning agents), Dipropylene Glycol (humectants), 1,2-Hexanediol (stabilizers), Trehalose (humectants), Sodium Hyaluronate (natural moisturizing factor/ humectants), Madecassoside (strengthens skin barrier), Asiaticoside (strengthens skin barrier), Asiatic Acid (strengthens skin barrier), Madecassic Acid (strengthens skin barrier), Panthenol (strengthens skin barrier), Carbomer (viscosity increasing agents), Allantoin (skin protectants), Arginine (skin-conditioning agents), Portulaca Oleracea Extract (skin-conditioning agents), Ethylhexylglycerin (skin-conditioning agents), Disodium EDTA (stabilizers) Original Unscented Version: Water, Centella Asiatica Extract (strengthens skin barrier), Butylene Glycol (humectants), Pentylene Glycol (skin-conditioning agents), Dipropylene Glycol (humectants), 1,2-Hexanediol (stabilizers), Trehalose (humectants), Sodium Hyaluronate (natural moisturizing factor/ humectants), Hamemelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Madecassoside (strengthens skin barrier), Asiaticoside (strengthens skin barrier), Asiatic Acid (strengthens skin barrier), Madecassic Acid (strengthens skin barrier), Panthenol (strengthens skin barrier), Carbomer (viscosity increasing agents), Allantoin (skin protectants), Arginine (skin-conditioning agents), Portulaca Oleracea Extract (skin-conditioning agents), Ethylhexylglycerin (skin-conditioning agents), Disodium EDTA (stabilizers)

0
Кошничка
 • Нема внесено продукти.