PYUNKANG YUL Essence Toner 100ml + Nutrition Cream 20ml+ Low pH Pore Deep Ceansing Foam 40ml + тестер

799.00ден 632.00ден

  1. СЕТ од три производи

PYUNKANG YUL Essence Toner 100ml  е тонер без мирис и без бои кој помага во негување и хидрирање на кожата до нејзината оптимална состојба.Познато е дека PYUNKANG YUL има состојки потребни само за кожата; во овој случај, само 7 состојки се користат во овој тонер. Помага за подобрување на бариерата на кожата и навлажнување на сува и иритирана кожа. Користејќи ract Astragalus Membranaceus Root Extract наместо вода, овој тонер помага во потхранувањето на кожата со антиинфламаторно и антиоксидативно дејство.

Pyunkang Yul Nutrition Cream 20ml е моќна хидратантна крема, специјално дизајнирана да ја надополнува хидратацијата на кожата и да помогне во нејзиното одржуавње. Формула која одговара на скоро секоја проблематична кожа со еден чекор.

Low pH Pore Deep Ceansing Foam 40ml Блага, но моќна пена за чистење која темелно ги отстранува остатоците од шминка и нечистотиите во порите. Формулиранa со смирувачки екстракти од centella asiatica и чајно дрво за заштита на иритираната, чувствителна кожа, како и природна AHA за нежна ексфолијација за да ја направи кожата мека и мазна. Нежно масирајте ја пената на кожата и исплакнете темелно со млака вода.

Нема на залиха

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.