BENTON Snail Bee High Content Essence 60ml

Original price was: 1,968ден.Current price is: 1,574ден.

Опис

BENTON Snail Bee High Content Essence e трет најпродаван производ на Benton и претставува мултифункционална хранлива есенција која обезбедува хидратација и хранливи материи кои го подобруваат тонусот на кожата која е оштетена.
🐌 Наменета е за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа.
🐌 Содржи комбинација од муцин од полжав и пчелин отров што обезбедува интензивна влажност на Вашата кожа.
🐌 Содржи ниацинамид и аденозин кои помагаат да се осветли тонот на кожата и да се зајакне еластичноста на кожата.
За подобри резултати користете BENTON Snail Bee High Content Skin, SNAIL BEE HIGH CONTENT STEAM CREAM 50g, BENTON Snail Bee Ultimate Serum.
Пакување: 60ml

Начин да употреба

После чистење и тонирање, испумпајте 1-2 пумпи и нанесете ги на лицето. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Нема на залиха

Опис

Состојки

Aqua (Water), Snail Secretion Filtrate, Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, sh-Oligopeptide-1, Bee Venom, Plantago Asiatica Extract, Laminaria Digitata Extract, Diospyros Kaki Leaf Extract, Willow Bark Extract, Ulmus Campestris (Elm) Bark Extract, Althaea Rosea Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Beta-Glucan, Betaine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Adenosine, Panthenol, Allantoin, Pentylene Glycol, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Polysorbate 20, Lecithin, Arginine

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.