EYENLIP Collagen Hydrogel Eye Patch 84g (1.4g*60 лепенки)

Original price was: 997ден.Current price is: 898ден.

Опис
Хидрогел лепенки, кои што овозможуваат интензивна хидратација и ги намалуваат фините линии и брчките, благодарение на колагенот кој е вклучен во нивниот состав. Колагенот е клучна состојка, која што помага да се одржи еластичноста и цврстината на кожата. Исто така содржи и алантоин, и екстракт од алое вера кои што интензивно ја хидрираат деликатната кожата, и ја штитат од оштетување од надворешни влијанија.
Пакување: 84g (1.4g*60 лепенки)
Начин на употреба
По чистење и тонирање, нанесете ја хидрогел лепенката под очите. Оставете околу 20-40 минути, а потоа отстранете ја хидрогелната лепенка. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.