EYENLIP Gold And Snail Hydrogel Eye Patch 84g (1.4g*60 лепенки)

Original price was: 997ден.Current price is: 898ден.

Опис
Хидрогел лепенки формулирани со екстракт од полжав и екстракт од злато. Овие лепенки помагаат во подорување и враќање на придордниот и свеж изглед на кожата околу очите. Екстрактот од полжав е благ, содржи колаген, исто така вклучени се и хијалуронска и гликолна киселина, кои ја зголемуваат и подобруваат еластичноста на нежните делови на кожата. Златните честички ги неутрализираат слободните радикали, ја нормализираат pH вредноста и ги зајакнуваат заштитните функции на епидермисот.
Пакување: 1.4g*60 лепенки
Начин на употреба
По чистење и тонирање, нанесете ја хидрогел лепенката под очите. Оставете околу 20-40 минути, а потоа отстранете ја хидрогелната лепенка. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.