EYENLIP Hyaluronic Acid Hydrogel Eye Patch 84g (1.4g*60 лепенкиi)

Original price was: 997ден.Current price is: 898ден.

Опис
Хидрогел лепенки за околу очи кои ја подобруваат хидратацијата и ја подмладуваат кожата околу очите. Формулирани со хијалуронска киселина, екстракт од зелен чај, екстракт од лист од алое вера и екстракт од Heartleaf. Овие хидрогел лепенки овозможуваат подобрување на изгледот на кожата, спречуваат појава на знаци на стареење како и намалување на веќе постоеките брчки. Со користење на овие хидрогел лепенки значително ќе се ублажат сите знаци на уморна кожа.
Пакување: 1.4g*60 лепенки
Начин на употреба
По чистење и тонирање, нанесете ја хидрогел лепенката под очите. Оставете околу 20-40 минути, а потоа отстранете ја хидрогелната лепенка. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Agar, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Sucrose, Xanthan Gum, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Carrageenan, Carbomer, Allantoin, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, CI 42090, Aluminum Hydroxide, Sodium Hyaluronate (10ppm), Camellia Sinensis Leaf Extract, Houttuynia, Cordata Extract, Portulaca Oleracea Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Acetyl Hexapeptide-8, Methylparaben, Fragrance.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.