EYENLIP Luminous Anti Hair-Loss Shampoo 500ml

Original price was: 1,320ден.Current price is: 1,188ден.

Природна состојка која е ефикасна при опаѓање на косата и нега на скалпот, за смирување на чувствителниот скалп. Овој шампон се користи негување на косата за да помогне во ублажување на симптомите на губење на коса.

Нега на скалп и коса

Здравиот скалп се одржува преку чистење со состојки кои помагаат да се отстрани себумот во порите.

Обезбедува длабока исхрана на косата која е расцветана и има сув скалп, правејќи ја косата здрава и негувана.

Содржи AHA состојки кои е ефективни во отстранување на мртвите клетки, BHA состојки кои го прочистуваат себумот во порите на скалпот и помагаат да се освежи и исчисти скалпот.

Ориентална медицинска нега на скалпот

Патентирана состојка која го заштитува скалпот, превенира опаѓање на коса, помага за зголемување на растот на косата преку примена на таблетата Hexalong – базирана на традиционалната корејска медицина “Donguibobam”

Hexalong комплекс – (патент No.10-0820010)

Екстракт од овошјето Cornus Officinalis
Ексѕракт од корен од Rehmannia Glutinosa
Екстракт од корен од Diosorea Japonica
Екстракт од Alisma Orientale Tuber
Екстракт од Paeonia Suffriuticosa
Екстракт од Poria Cocos Sclerotium

Содржи природно извлечени состојки од комплекс кој го штити скалпот и ја одржува косата здрава.

PB complex-83(H):

Hamamelis Virginiana () вода и 3 други видови,
PB Complex-58(H) – екстракт од јаболкко и 8 други видови.

Ја зајакнува расцветаната коса и овозможува хидрирачка бариера.

Обезбедува длабока храна од скалпот до врвовите на косата, правејќи ја косата сјајна и без расцветани врвови.
Содржи: Екстракс од прополис, екстракт од royal jelly, екстракт од мед manuka, есктракт од протеин од млеко.

Сертифициран производ за безбедни клучни состојки кои третираат опаѓање на коса.

Пантенол – интензивна нега на маслото на скалпот и балансирање на хидратацијата.
Салицилна киселина – длабоко чистење на порите од нечистотии
Ментол – го освежува и смирува скалпот

Шампонот хипоалерген и е наменет за секојдневна употреба.

Потврден не-иритирачки производ базирано тест за иритација на кожа.

Цветен мирис сo суптилен благ мирис.

Главен: праска, портокал, лимун, бергамот
Среден: јасмин, роза, muguet
База: миск, amber

Пакување: 500ml

Начин на употреба

На влажна коса, земете умерена количина и нежно масирајте го скалпот. Потоа исплакнете со млака вода.

Опис

Состојки:
Water, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Cocamide MEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Fragrance, Glycol Distearate, Phenoxyethanol, Polyquaternium-10, Sodium Citrate, Menthol, Salicylic Acid, Panthenol, Disodium EDTA, Linalool, Limonene, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Citric Acid, Butylene Glycol, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Rehmannia Chinensis Root Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Alisma Orientale Tuber Extract, Poria Cocos Sclerotium Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, 1,2-Hexanediol, Ceramide NP, Phytosphingosine, Coix Lacryma-Jobi Ma-yuen Seed Extract, Morus Alba Bark Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Propolis Extract, Milk Protein Extract, Royal Jelly Extract, Honey Extract, Actinidia Chinensis (Kiwi) Fruit Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Citrus Junos Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Rosa Centifolia Flower Water, Ethylhexylglycerin, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.