EYENLIP Super Aqua Waterfull Spa Mask

Original price was: 100ден.Current price is: 88ден.

Опис

Придобивки:

  • Mаска која ја хидрира и смирува кожата, содржи 8 видови на хијалуронска киселина.
  • Лесно се впива и ја лади кожата.
  • Додадениот екстракт од kelp – ламинарија обезбедува хранливи материи за кожата.
  • Гел текстура која брзо се впива и формира слој за задржување на влажноста.
  • Помага во избелување на кожата и намалување на брчките.

Пакување: 1 парче

Начин на употреба

  1. После чистење и тонирање на лицето, ставете ја лист маската.
  2. Почекајте 10-20 минути и отстранете ја, а потоа нежно тапкајте ја кожата за да се впијат останатите состојки.

Нема на залиха

Опис

Состојки:

Purified Water, Ethanol, Niacinamide, Glycerin, Butylene Glycol, Propanediol, Sea Water, Laminaria Japonica Extract, Hypnea Musciformis Extract, Spirulina Platensis Extract, Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, 1,2-Hexandiol, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl-4 Laurate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Allantoin, Adenosine, Carbomer, Arginine, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium EDTA, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.