MARY&MAY Premium Idebenone Blackberry Complex Essence Mask 20 парчиња

Original price was: 1,190ден.Current price is: 1,131ден.

Опис
Полна со хијалуронска киселина, идебенон богат со антиоксиданси и патентираниот комплекс од капини на брендот, оваа маска за ревитализација на кожата е задолжителна за уморна, слаба или кожа со знаци на стареење. Лист маската со јаглен од бамбус лесно ги доставува хранливите материи под дермалниот слој и притоа ги исфрла нечистотиите. За траен сјај, се користи во секојдневна рутина за нега на кожата, заедно со други производи од линијата на брендот со капини.
Придобивки:
• Премиум маска која овозможува хидратација, смирување и осветлување на кожата.
• Содржи серум од хијалуронска киселина и комплекс од капини кои ја хидрираат и негуваат кожата.
• Содржи идебенон, еден од најмоќните антиоксиданси за кожата.
• Се коиристи маска од јаглен од бамбус.
• Направен е тест за иритација на кожата.

Пакување: 20 парчиња
Начин на употреба
Нанесете ја маската на чисто и суво лице. Оставете ја да дејствува 10-15 минути, отстранете ја и тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки
Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Niacinamide, Trehalose, Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl/Capryl Glucoside, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Adenosine, Panthenol, Hydroxydecyl Ubiquinone, Centella Asiatica Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Ceramide 3, Sodium Hyaluronate, Palmitoyl Pentapeptide-4, Copper Tripeptide-1, Tripeptide-1, Hexapeptide-9, Palmitoyl Tripeptide-1, Hexapeptide-11, Hydroxyethylcellulose, Tromethamine, Carbomer, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl-4 Laurate, Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Octyldodecanol, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.