ONE THING Tangerine Serum 30ml

Original price was: 999ден.Current price is: 599ден.

Опис

Серум за избелување и изедначување на тенот на кожата кој содржи високо концентрирани активни состојки – екстракт од мандарина Jeju, екстрахиран од природна сурова кора од мандарина Јеју.

*Сите производи на ONE THING се со премиум квалитет, природен растителен извор со наједноставна листа на состојки

ДЕТАЛИ

Овој високо концентриран серум од мандарина Jeju Е мултифункционален и има за цел да ги избели и отстрани флеките и да ја тонизира вашата кожа, совршен за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа, бидејќи ја смирува и хидрира кожата.

Карактеристики и придобивки:

  1. Содржи 8 типови на хијалуронска киселина: Неверојатна навлажнувачка моќ за хидратација и обезбедување на влагата да навлезе под површината на кожата.
  2. Ниацинамид обезбедува: Почиста и потранспарентна кожа, осветлување на кожата, зајакнување на бариерата на кожата
  3. Растителна формулација: Заради обезбедување на природна ефикасност серумот се произведува со технологија која користи цели делови од растение. Со нежна масажа деловите на кората од мандарина се апсорбираат во кожата и даваат максимален ефект. Ваквата формулација овозможува оригинално уживање во природниот состав на производот.

Пакување: 30ml

Начин на употреба

По тонерот, нанесете соодветна количина на серум по целото лице и лесно тапкајте за да се апсорбира.

Опис

СОСТОЈКИ

Purified Water, Diglycerin, Polyglycerin-3, Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, 1,2-Hexandiol, Citrus Unshiu Peel Extract, Trehalose, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hyaluronate, Propanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Allantoin, Sodium Citrate, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Xanthan Gum, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Disodium EDTA, PVM/MA Copolymer, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate

НЕ СОДРЖИ:

Парабени, минерални масла, вештачки бои, триетаноламин, адитиви, алкохол, силикони, вештачки ароми, иритирачки есенцијални масла, натриум лаурил сулфат…

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.