UNLEASHIA Bye Bye My Blemish Concealer No.1.0 Peony 2g

Original price was: 690ден.Current price is: 552ден.

Опис
Коректор кој беспрекорно ги крие флеките и несовршеностите овозможувајќи природен изглед на шминката. Збогатен е со хидратантни и смирувачки состојки како екстракти од houttuynia cordata и centella asiatica. Долготрајна формула со SPF 30 PA++ за заштита од УВ зраци. Достапен во различни нијанси.
Придобивки:

• Коректор кој ги покрива флеките и несовршеностите без да предизвика иритација на кожата.
• Содржи хидратантни и смирувачки состојки како што се Oligo-HA, екстракт од цвет од pyrus communis (круша), екстракт од houttuynia cordata и екстракт од centella asiatica.
• Формула која е долготрајна остава беспрекорен, природен финиш без потемнување или згрутчување.
• Има SPF 30 PA++ УВ заштита со што се избегнува појава на акни како и влошување на веќе постоечките.
• Опремен со 3-слоен систем за одлична адхезија на кожата.
Пакување: 2g
Начин на употреба:
Користете го вградениот апликатор за да го нанесете производот на области со несовршености како флеки, темни кругови или хиперпигментација. Изблендирајте со четка за коректор, сунѓерче за шминка или со прсти.
Достапни бои:
#0.5 Fair
#1.0 Peony
#1.5 Cornsilk
#2.0 Wheat

Опис

Состојки
Water(Aqua), Cyclopentasiloxane, Phenyl Trimethicone, Titanium Dioxide, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Talc, Butylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, 1,2-Hexanediol, Barium Sulfate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Sodium Chloride, Acrylates/Stearyl Acrylate/Dimethicone Methacrylate Copolymer, Trimethylsiloxysilicate, PVP, Dimethicone, Triethoxycaprylylsilane, Disteardimonium Hectorite, Aluminum Hydroxide, Polysilicone-11, Palmitic Acid, Stearic Acid, Caprylyl Glycol, Pyrus Communis (Pear) Flower Extract, Propanediol, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Salvia Hispanica Seed Extract, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Valine, Threonine, Proline, Isoleucine, Histidine, Methionine, Cysteine, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77492), Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77499)

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.