UNLEASHIA Don’t Touch Glass Pink Cushion – #21N Hyaline

Original price was: 1,690ден.Current price is: 1,352ден.

Пудра со перниче која е совршена површина за шминка, лесна но, сепак градлива, која нуди беспрекорна покриеност и светол изглед. Низата состојки за нега на кожата, вклучувајќи натриум хијалуронат и вода од роза од Дамаск, ја одржуваат кожата хидрирана и без иритација. Овој производ е вегански и без суровост. Доаѓа во три нијанси со природен изглед.

Придобивки:

  • Лесна пудра со перниче формулирана со натриум хијалуронат за да обезбеди продолжена хидратација со природна покриеност и SPF50+ PA++++ УВ заштита.
  • Богата со состојки за смирување на кожата, како што е Цветната вода Роза Дамасцена, која помага да се смири чувствителната кожа, да се минимизираат порите и да се намалат фините линии.
  • Долготрајна хидратација со природна пудра која ефикасно ги покрива порите, флеките и брчките.
  • Остава чиста и природна завршница со проѕирен сјај, без лепливост или затнатост.
  • Доаѓа во пакување со пумпа без воздух со антибактериско издувување.
  • Погоден за нормална, комбинирана и мрсна кожа.

Пакување: 15g

Начин на употреба:

Притиснете ја пумпата од страната на пакувањето за да го ослободите производот.
Користете го пуфот за да нанесете умерена количина пудра на кожата. Нежно тапкајте по целото лице за рамномерен слој.
Нанесете дополнителни тенки слоеви за да постигнете покриеност, доколку е потребно.

Достапни бои:

#21N Hyaline
#23W With Care
#25N Molten

Опис

Состојки

Water, Titanium Dioxide, Cyclopentasiloxane, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Titanium Dioxide (CI 77891), Zinc Oxide, Butylene Glycol, 4-Methylbenzylidene Camphor, Propanediol, Dicaprylyl Carbonate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Phenyl trimethicone, Isotridecyl Isononanoate, Isoamyl p-Methoxycinnamate, Niacinamide, Glycerin, Iron Oxides (CI 77492), Silica, Trimethylsiloxysilicate, Cyclohexasiloxane, Triethoxycaprylylsilane, 1,2-Hexanediol, Dipropylene Glycol, Sorbitan Sesquioleate, Sodium Chloride, Disteardimonium Hectorite, Iron Oxides (CI 77491), Panthenol, Propylene Carbonate, Iron Oxides (CI 77499), Aluminum Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Methicone, Polyglyceryl-6 Polyhydroxystearate, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Adenosine, Polyglycerin-6, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Rosa Centifolia Flower Extract, Tocopherol, Rosa Damascena Flower Water, Sodium Hyaluronate, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Potassium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Ascorbyl Palmitate, Sodium Acetylated Hyaluronate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.