UNLEASHIA Get Loose Glitter Gel – Renewed: N°5 Diamond Stealer

Original price was: 705ден.Current price is: 564ден.

Сјајни светкави гелови кои може да се користат за лице и тело. Долготрајна формула која не содржи штетни состојки и парабени. Овие блескави слајни гелови се совршени за забави и концерти за дополнителен мејкап изглед.

Придобивки:

 • Интересен гел за повеќекратна употреба, содржи светки, трае доста долго и може да се користи на цело тело и лице.
 • Вегански производ кој не содржи штетни состојки.
 • Овој светкав сјај и дава прекрасен ефект на шминката.
 • Водоотпорен и отпорен на пот производ со моќно прилепување и долготраен ефект.
 • Транспарентна основа која може да се користи на лице, тело и коса.
 • Не е тестиран на животни, не содржи парабени и состојки од животинско потекло.

Достапни бои:

 • N°1 Aurora Catcher: виолетов сјај сличен на поларната светлина
 • N°2 Starlit Chaser: сјај со ѕвездички
 • N°3 Gold Obesesor: златен сноп, сјаен сино златен сјај
 • N°4 Love Dreamer: прекрасен розов сјај во праска
 • N°5 Diamond Stealer: сино сребрен сјај
 • N°6 Sunset Lover: база за зајдисонце со виолетов сјај од шампањ
 • N°7 Happy Baker: сјај на син јоргован

Пакување: 4g

Начин на употреба:

 1. Нанесете соодветна количина на саканата површина со прсти или четка.
 2. Почекајте некое време целосно да се исуши, а потоа опционално обложете го шминка за лице/сјајна течност/производ за коса.
 3. За да го отстраните користете мала количина на вода и измијте го.

Опис

Состојки

Water, Polybutylene Terephthalate, Polyethylene Terephthalate, Diglycerin, Acrylates Copolymer, Ethylene/VA Copolymer, Glycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, 1,2-Hexanediol, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Synthetic Fluorphlogopite, Polyurethane-11, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Disodium EDTA, Silica, Barium Sulfate, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 60, Tin Oxide, Titanium Dioxide, Red 30 Lake (CI 73360), Aluminum(CI 77000), Fragrance, Limonene, Citral, Geraniol, Linalool

0
Кошничка
 • Нема внесено продукти.