UNLEASHIA Glacier Vegan Lip Balm – N°1 Snow Frost

Original price was: 926ден.Current price is: 741ден.

Блескав вегански мелем за усни кој ги негува усните со смирувачка хидратација и сјај. Се одликува со витамински комплекс и шеа путер за да обезбеди хранливи и хидратантни ефекти на кожата. Балсамот за усни е содржи бисерни светки кои се топат како шербет и ја прават устата мека и нежна. Доаѓа во две верзии: проѕирниот N˚1 Snow Frost со златни бисери и проѕирна розова N˚2 Blue Lagoon со сини и бело сребрени светкави бисери.

Придобивки:

  • Дневен хранлив блескав мелем за усни со повеќедимензионални светки кои ја рефлектираат светлината правејќи ги усните свежи.
  • Содржи смирувачки и хидратантен витамински комплекс и шеа путер за ефикасна навлажнувањехидратација на сувите и испукани усни.
  • Двоен слој за одржување на усните негувани долго време.
  • Нежни бисерни светки слични на шербет кои се топат на усните без иритација.
  • Еколошки мелем за усни формулиран со вегански природни состојки.
  • Не оставаат масни траги на усните.

Достапни бои:

  1. N°1 Snow Frost: чист мелем за усни со 100% златни бисери, совршен збрени светкави бисери кои ја менуваат бојата во розови кога ќе се а ден без шминка.
  2. N°2 Blue Lagoon: Мелем за усни што ја менува бојата со розови, сини и бели сренанесат на усните.

Начин на употреба:
Нанесете го балсамот за усни директно или над било кој друг производ кој е наменет за усни.

Опис

Состојки

Polyglyceryl-2 Triisostearate, Synthetic Wax, Diisostearyl Malate, Hydrogenated Polyisobutene, Polyisobutene, Phytosteryl/Isostearyl/Cetyl/Stearyl/Behenyl Dimer Dilinoleate, Dimer Dilinoleyl Diisostearate, Octyldodecanol, Bis-Behenyl/Isostearyl/Phytosteryl Dimer Dilinoleyl Dimer Dilinoleate, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Silica Dimethyl Silylate, Ethylene/Propylene Copolymer, Calcium Aluminum Borosilicate, Calcium Titanium Borosilicate, Titanium Dioxide, Silica, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Tin Oxide, Citric Acid, Tocopherol, Water, Butylene Glycol 1,2-Hexanediol, Retinyl Palmitate, Bioflavonoids, Ascorbic Acid, Hesperidin, Dehydroacetic Acid, Tetrabromofluorescein, Brilliant Blue FCF

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.