UNLEASHIA Luv Hug Velvet Tint N°6 Our

Original price was: 705ден.Current price is: 564ден.

Опис
Тинт за усни со нијанса која лесно се надградува, лесно се нанесува на усните и им дава убав кадифен изглед. Достапни шест MLBB бои кои се во рангот од светло розова до светло црвена.
Придобивки:
• Кадифена нијанса за усни која ги прави усните нежни и измазнети.
• Технологија за ефект на Elastomer gel кој ги пополнува брчките на усните за да постигне ефект на измазнување и дава нежна завршница.
• Влажна и кремаста текстура збогатена со хидратантни состојки кои обезбедуваат удобност при користење, со продолжен и долготраен ефект.
• Формула со висока адхезија која лесно се нанесува и не остава дамки на усните за да спречи потемнување по нанесувањето.
Достапни бои:
No. 1 Be With: Корално црвена боја со капка розова која го осветлува тенот на кожата кога се нанесува.
No. 2 Mingle: Пригушена розова беж боја, погодна како основна боја со ладен тон.
No. 3 Share: Корална беж боја со капка портокалова, погодна како основна боја со топли тонови.
No. 4 Join: Пригушена елегантна розева кафеава боја со неутрален тон со капка слива.
No. 5 Together: Софистицирана и смирена портокалово-кафеава боја.
No. 6 Our: Пригушена и темна гроздобер боја.

Начин на употреба:
Нанесете на усните со помош на апликатор од внатрешниот дел на усните. Нежно блендирајте ги рабовите за постигнете градација и убав изглед на усните.

Опис

Состојки
Dimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone Crosspolymer, Methyl Trimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Diphenyl Dimethicone/Vinyl Diphenyl Dimethicone/Silsesquioxane Crosspolymer, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Isododecane, Titanium Dioxide (CI 77891), 1,2-Hexanediol, Iron Oxides (CI 77491), Tocopheryl Acetate, Iron Oxides (CI 77499), Yellow 5 Lake (CI 19140), Disteardimonium Hectorite, Red 7 Lake (CI 15850), Fragrance, Propylene Carbonate, Linalool, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Iron Oxides (CI 77492), Red 28 Lake (CI 45410), Yellow 6 Lake (CI 15985), Blue 1 Lake (CI 42090), Triethoxycaprylylsilane

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.