UNLEASHIA MINEST Double Lash Up Mascara – #01 Black

Original price was: 820ден.Current price is: 656ден.

Водоотпорна маскара која ги издолжува трепките и им дава волумен. Оваа маскара е долготрајна преку целиот ден, бидејќи е водоотпорна на пот и себум. Доаѓа со тенка и заоблена четка која ги убаво ги обликува трепките без згрутчување.

Придобивки:

  • Маскара која ги витка и издолжува трепките и помага да се постигне doll-like eyelashes.
  • Тенка и малку заоблена четка за маскара која го нанесува производот на сите трепки притоа ја одвојува секоја трепка.
  • Непречено се нанесува на трепките без да изгледаат згрутчено или слепено.
  • Лесен формулар кој ги одржува трепки свиткани и долги цел ден, не се топи при контакт со вода и себум.
  • Доаѓа во црна и кафена боја за постигнување дефиниран изглед на трепките или дневен изглед на трепките.

Пакување: 7,5 g

Начин на употреба:
Користете го по виткање на трепките. Нанесете на трепките со приложениот апликатор за маскара.

Опис

Состојки

Isododecane, Trimethylsiloxysilicate, Ceresin, Talc, Dextrin Palmitate, Microcrystalline Wax, Disteardimonium Hectorite, Iron Oxide Yellow (CI 77499), Polypropylsilsesquioxane, Iron Oxide Red (CI 77491), Propylene Carbonate, Iron Oxide (CI 77492), Silica, Dextrin Palmitate/Ethylhexanoate, Hydrogenated Polyisobutene, Polymethylsilsesquioxane, Rayon, Triethoxycaprylylsilane, Glyceryl Caprylate, Water, Carbon Black (CI 77266), Panthenol, BHT

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.