UNLEASHIA Mood Shower Face Palette – No.3 Nude Shower

Original price was: 1,080ден.Current price is: 864ден.

Збогатете ја рутината за шминкање на очи со оваа палета на од пет нијанси, која може да се пофали со мат, гламурозни и светкави формулации во нежни глам нијанси. Може да се кости за повеќе намени како руменило, хајлајтер и палета на контури за целосен мејкап изглед. Достапен во три комбинации на бои: No.1 Vanilla Shower (неутрални нијанси), No.2 Rose Shower (розев нијанси) и No.3 (nude нијанси).

Придобивки:

  • Палета на сенки со 5 нијанси, со дневни бои во различни текстури.
  • Свиленкаста формула која беспрекорно се вклопува на очните капаци и пигментот кој може да се надополнува.
  • Доаѓа во повеќе текстури, како што се мат, светкав, сјај и блескав мат што може да се користи и за други области на шминката како руменила или за нагласување-хајлајтер.

Достапни бои:
No.1 Vanilla Shower: Сите основни дневни бои со мат неутрални тонови.
No.2 Rose Shower: Неутрални тоновi, загасени розови бои една со светки сјај и четири мат нијанси.
No.3 Nude Shower: Глам nude бои кои создаваат природен контурен изглед на очите со еднa сјајна, една со светки, една мат и две мат со светки.

Пакување: 4g
Начин на употреба:
Користете четка за сенки или прсти за да нанесете сенка на очните капаци.

Опис

Состојки

[Glam Mist] Polymethylsilsesquioxane, Diisostearyl Malate, Calcium Titanium Borosilicate, Dimethicone, Polypropylene, Phenyl Trimethicone, Silica, Titanium Dioxide (CI 77891), Synthetic Fluorphlogopite, Glyceryl Caprylate, Mica, Tin Oxide, Iron Oxides (CI 77491), Sunset Yellow FCF (CI 15985) [Nude Skin] Mica, Talc, Silica, Magnesium Myristate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Diisostearyl Malate, Dimethicone, Titanium Dioxide (CI 77891), Ethylhexyl Palmitate, Phenyl Trimethicone, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Caprylic/Capric Triglyceride, Aluminum Myristate, Glyceryl Caprylate, Sunset Yellow FCF (CI 19140), Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77492), Tocopheryl Acetate, Iron Oxides (CI 77499), Tocopherol [Sheer Glitter] Diisostearyl Malate, Polymethylsilsesquioxane, Calcium Titanium Borosilicate, Dimethicone, Synthetic Fluorphlogopite, Phenyl Trimethicone, Polypropylene, Titanium Dioxide (CI 77891), Silica, Mica, Glyceryl Caprylate, Tin Oxide, Iron Oxides (CI 77491), Sunset Yellow FCF (CI 15985) [Soft Silhouette] Mica, Talc, Silica, Titanium Dioxide (CI 77891), Calcium Titanium Borosilicate, Magnesium Myristate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Diisostearyl Malate, Iron Oxides (CI 77492), Iron Oxides (CI 77491), Phenyl Trimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Dimethicone, Iron Oxides (CI 77499), Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Caprylic/Capric Triglyceride, Aluminum Myristate, Glyceryl Caprylate, Tocopheryl Acetate, Sunset Yellow FCF (CI 15985), Tin Oxide, Tocopherol [Night Sparkle] Talc, Mica, Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77499), Silica, Iron Oxides (CI 77492), Calcium Aluminum Borosilicate, Ultramarines (CI 77007), Magnesium Myristate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Diisostearyl Malate, Phenyl Trimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Titanium Dioxide (CI 77891), Aluminum Myristate, Glyceryl Caprylate, CI 15850, Tocopheryl Acetate, Tin Oxide, Tocopherol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.