UNLEASHIA Non-Sticky Dazzle Tint – Renewed N°11 Gentle Tiger

Original price was: 705ден.Current price is: 564ден.

Пакување: 7,6g
Достапни бои:
N°1 Blink: Црвена мандарина боја со опал и златен сјај.
N°2 Sunbeam: розова црвена боја со златен и розов опал сјај.
N°3 Glow Day: розова боја со син и розов златен сјај.
N°4 Humming: Пригушена розова боја со розов опал и сино златен сјај.
N°5 Nice Step: Мека корална боја со розово злато и сјај од опал.
N°10 Pink Muhly: Розова мека боја налик на мухли со златен сјај.
N°11 Gentle Tiger: Рубин боја на грејпфрут со портокалов сјај.
N°12 Flamingo: живописна розова боја на фламинго со син и виолетов сјај.

Придобивки:

  • Тинт за усни со свежи и сјајни вегански нијанси.
  • Лесно се нанесува и не се лепи.
  • Збогатен со ситно мелен дијамант и сјај од сафир кои блескаат од сите агли.
  • Формулиран со природни масла, осум видови на хијалуронски киселини и маслинов сквалан за одржување на усните хидрирани и негувани.
  • Природно се вклопува со оригинална боја на усните, без да избледи или потемни со тек на време.
  • Доаѓа во еколошка амбалажа направена од PCR пластика и материјали за блокирање на УВ за заштита на усните.

Опис

Состојки

Diphenyl Dimethicone, Water, Octyldodecanol, Hydrogenated Polyisobutene, Dipropylene Glycol, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 60, Pentylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ceteareth-20, Phenoxyethanol, Fragrance, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Yellow 5 (CI 19140), Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Titanium Dioxide (CI 77891), Polyglyceryl-2 Triisostearate, Diglycerin, Hydrogenated Polycyclopentadiene, Silica, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Tin Oxide (CI77861), Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Red 33 (CI 17200), Tartrazine, Phenyl Trimethicone. Hydrogenated Polycyclopentadiene, Synthetic Fluorphlogopite, Squalane, Iron Oxide Black (CI 77499), Calcium Sodium Borosilicate, 1, Yellow 6 (CI 15985), Phenyl Trimethicone, Linalool, Phloxine B, Diisostearyl Malate Synthetic Fluorphlogopite, Lithol Rubine BCA (CI 15850), Red 28 (CI 45410), Fast Acid Magenta, Sodium Hyaluronate, 2-Hexanediol Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Brilliant Blue FCF, Sodium Acetylated Hyaluronate, Blue 1 (CI 42090), Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Trimethylsiloxysilicate, Hyaluronic Acid, Sunset Yellow FCF (CI 15985), Polyglyceryl-2 Diisostearate, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Brilliant Blue FCF (CI 42090), Iron Oxide Red (CI 77491), Glycerin, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Calcium Titanium Borosilicate, Sunset Yellow FCF, Ethylcellulose, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Dimethicone, Diamond powder, Phloxine B (CI 45410), Propyl Gallate, Tartrazine (CI 19140), Tin Oxide, Titanium Dioxide, Calcium Aluminum Borosilicate, Fast Acid Magenta (CI 17200), 1,2-Hexanediol, Iron Oxide Red (CI77491), Sapphire Powder, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Tin Oxide (CI 77861), Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Diisostearyl Malate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.