UNLEASHIA – Pretty Easy Glitter Stick Renewal – 7 Colors [Glitter No°7 Sheer Skin]

Original price was: 736ден.Current price is: 589ден.

Блескав молив кој е интересен и функционален за лесно да го стилизира секој изглед. Дизајнот налик на пенкало го олеснува нанесувањето на очите со сјај, а формулацијата е мека текстура која содржи витамин Ц, витамин Е и екстракт од лист од алое вера кои ја негуваат деликатната кожа околу очите. Доаѓа во седум бои.

Придобивки:

 • Светкаво моливче кое нуди разигран и уникатен стајлинг со долготрајни блескави тонови.
 • Содржи витамин Ц, витамин Е и екстракт од лист од алое вера кој ја штити текстурата на кожата.
 • Без суровост, вегански производ кој е без парабен, сулфати SLS и SLES, Phthalates и мириси.
 • Нуди и двете и природен сјај и светкав сјај.
 • Дневен светкав молив кој е лесен за употреба, непречено и брзо се нанесува со својата мека текстура.

Бои:

 • Glitter No.1 Thrilled: Soft Opal
 • Glitter No.2 Flutter: White, Gold Pearl
 • Glitter No.3 Brave: Coral Gold
 • Glitter No.5 Dusk: Rose Gold
 • Glitter No.6 Wee Hours: Blue, Purple Peark
 • Glitter No.7 Sheer Skin: Creamy Nude
 • Glitter No.8 Nudy Morn: Nudy Pink

Начин на употреба

Нанесете умерено количество на очните капаци или на пределот под очите.

Опис

Состојки

Trimethylsiloxysilicate, Cyclopentasiloxane, Methyl Trimethicone, Synthetic Wax, Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Synthetic Fluorphlogopite, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Calcium Titanium Borosilicate, Lauroyl Lysine. Ceresin, Disteardimonium Hectorite, Iron Oxide Red (CI 77491), Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Propylene Carbonate, Tin Oxide, Tocopheryl Acetate, Ascorbic Acid, Butylene Glycol, Water, Aloe Barbadensis Leaf Extract

0
Кошничка
 • Нема внесено продукти.