UNLEASHIA Red Pepper Lip Balm + Free Gift No.1 Real Spicy Recipe

Original price was: 835ден.Current price is: 401ден.

Зачинете ја вашата колекција за усни со ова специјално издание балсам за усни! Уникатна соработка помеѓу UNLEASHIA и корејскиот бренд за паста од чили Haechandle, балсамот за усни е достапен во три бои инспирирани од Гочујанг. Секој вегански балзам за усни е надополнет со екстракт од овошен пипер и екстракт од ориз за да ги задржи усните да изгледаат полни и сјајни, притоа остава малку црвеникава нијанса. Изберете помеѓу No.1 Real Spicy Recipe (проѕирен балзам за усни), No.2 Swet & Sour Recipe (мелем за усни од корали од лосос) и No.3 Delicious Spicy Recipe (живописно розов црвен мелем за усни). Доаѓа со мал подарок паста од лута пиперка Gochujang.

Овој сет за подароци доаѓа со:
Мелем за усни со паста од црвена пиперка 1,9 гр
Паста од лута пиперка Haechandle Gochujang 20гр
Достапни бои:
No. 1 Real Spicy Recipe: проѕирен балм со највисоко ниво на полнење на усните помеѓу 3-те бои.
No. 1 Real Spicy Recipe: Корална боја на лосос со ниско ниво на полнење на усните помеѓу 3-те бои.
No. 3 Delicious Spicy Recipe: живописна розова црвена боја со второ највисоко ниво полнење на усните помеѓу 3-те бои.

Придобивки:

  • Балсами за усни кои ги зголемуваат усните создадени во соработка со јужнокорејскиот традиционален jang бренд Haechandle’s иконскиот Gochujang.
  • Вегански мелем за усни кој наликува на иконската црвена боја и пикантноста на чили пиперката Чеонгјанг.
  • Формулирани со различни вегански состојки како што се екстракт од овошје Capsicum Annuum и екстракт од Oryza Sativa (ориз) за одржување на хидратацијата на усните.
  • Овие балсами ги прават усните да изгледаат сјајни и волуменизирани со природна црвеникава нијанса.

Начин на употреба:
Се нанесува слојно за да се постигне саканиот интензитет на боја.

Опис

Состојки

Diisostearyl Malate, Hydrogenated Polyisobutene, Isononyl Isononanoate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Bis-Behenyl/Isostearyl/Phytosteryl Dimer Dilinoleyl Dimer Dilinoleate, Synthetic Wax, Tridecyl Trimellitate, Synthetic Beeswax Hydrogenated Coconut Oil, Red 28 Lake (CI 45410), Yellow 6 lake (CI 15985), Polyhydroxystearic Acid, Tocopheryl Acetate, Menthol, Fragrance, Red 7 Lake (CI 15850), Vanillyl Butyl Ether, Glyceryl Caprylate, Water, 1,2-Hexanediol, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Capsicum Annuum Fruit Extract, Allium Sativum (Garlic) Bulb Extract, Ethylhexylglycerin, Sea Salt

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.