UNLEASHIA Satin Wear Healthy-Green Cushion – #21N Eburnean

Original price was: 1,686ден.Current price is: 1,349ден.

Лесна, но беспрекорна покриеност со оваа пудра со перниче која нуди придобивки за нега на кожата на врвот на суптилен сјај! Веганска формула преполна со бакучиол, 76% водена есенција и екстракт од овошје од папаја ја одржува кожата во врвна состојба и дава природен изглед на нежна сатенска завршница. Херметичките пакувања опремени со микро-дупки лесно го испумпуваат производот без ризик од контаминација.

Достапни бои:

#18C Sea Shell: светла боја на кожа во розова боја.
#21N Eburnean: светла боја на кожа со неутрален тон.
#23W Bisque: природна боја на кожа со тон на праска.

#27W Peach Tan: топол тен на кожа

Придобивки:

  • Пудра со перниче со полумат сатенска завршница која исто така обезбедува придобивки за нега на кожата и помага да се постигне здрава кожа.
  • Обезбедува придобивки за заштита од сонце со SPF30 PA++.
  • Формулирана со различни состојки за смирување и негување на кожата како што се екстракт од овошје Carica Papaya (папаја), бакучиол и екстракт од Petroselinum Sativum (магдонос).
  • Содржи 76% водена есенција за да се постигне природен полумат сатенски финиш со природна покриеност која ја хидрира кожата одвнатре.
  • Високо прилепување и долготрајна веганска сертифицирана формула.
  • Хигиенско пакување без воздух што го испумпува производот од дупките за да ја минимизира контаминацијата што е вообичаена во традиционалните пудри со перниче.

Пакување: 15gr

Начин на употреба

  1. Притиснете го копчето од десната страна на садот за да го испумпате производот.
  2. Користете го апликаторот за да земете од производот и нежно тапкајте за да нанесете рамномерен слој на лицето.
  3. Нанесете слој за постигнете покриеност.

Како да го смените полнењето на перничето:
Извлечете ја касетата на десната страна од контејнерот и вметнете ја новата касета за полнење додека не слушнете звук на кликање.

Опис

Состојки

Water, Titanium Dioxide, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Butylene Glycol, Butyloctyl Salicylate, Ethylhexyl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Niacinamide, Iron Oxides (CI 77492), Squalane, PVP, Cyclohexasiloxane, Dimer Dilinoleyl Dimer Dilinoleate, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Trimethylsiloxysilicate, Polyphenylsilsesquioxane, Tribehenin, Acrylates/Stearyl Acrylate/Dimethicone Methacrylate Copolymer, Iron Oxides (CI 77491), Triethoxycaprylylsilane, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Iron Oxides (CI 77499), Bakuchiol, Ethylhexylglycerin, Adenosine, 1,2-Hexanediol, Carica Papaya (Papaya) Fruit Water, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Polyglutamic Acid, Polymethylsilsesquioxane, Carum Petroselinum (Parsley) Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.