UNLEASHIA Shaper Defining Eyebrow Pencil – N°2 Kraft Brown

Original price was: 736ден.Current price is: 589ден.

Креирајте впечатливо дефиниран но, природен изглед на веѓите со ова ултра тенко моливче за веѓи со врв од 1mm! Непречено се нанесува на кожата и обезбедува богата боја. Долготрајната формула содржи смирувачки и хидратантни состојки, вклучувајќи масло од чајно дрво, екстракт од германска камилица и хијалуронска киселина од роза (мешавина од розова вода и хијалуронска киселина). Достапен во три бои: N°1  Oatmeal Brown (кафеава овесна), N°2 Kraft Brown (Крафт кафеава) и N°3 Taupe Gray (тегет сива боја).

Придобивки:

  • Супер тенок молив за веѓи кој лесно се нанесува и им дава на веѓите впечатлив но, природен изглед.
  • Формулиран со масло од чајно дрво, масло од цвет од матрикарија и хијалуронска киселина од роза за хидратантни и смирувачки придобивки.
  • Молив со екстра тенок врв од 1mm создава дефиниран, но природен изглед на веѓите.
  • Долготрајна формула отпорна на размачкување.

Пакување: 0,025g

Начин на употреба:

Пополнете ги веѓите со прецизни потези за ефект на природен изглед. Употребете ја четката на другиот крај за ефикасно да го измешате производот и да создадете чиста, мазна завршница.

Опис

Состојки

Hydrogenated Soybean Oil, Hydrogenated Coco-Glycerides, Zinc Stearate, Iron Oxides (CI 77492), Hydrogenated Vegetable Oil, Rhus Verniciflua Peel Wax, Mica, Iron Oxides (CI 77491), Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Chamomilla Recutita (MATRICARIA) Flower Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Rosa Damascena Flower Water, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Potassium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Iron Oxides (CI 77499), Titanium Dioxide (CI 77891), Titanium Dioxide (CI 77891) Iron Oxides (CI 77499)

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.