UNLEASHIA Sisua Butter Glow Stick [7g]

Original price was: 959ден.Current price is: 767ден.

Додадете природен сјај на образите со овој стик за хајлајтер од новата линија за дерма-убавина на UNLEASHIA, Sisua. Јасната формула, засилена со бисерни честички во розово злато, лесно дава осветлен сјај одвнатре. Пијалакот од ботанички масла го одржува нивото на хидратација високо. Едноставно поминете по образите во секое време, каде било за светли допир.

Придобивки:

  • Хајлајтер во стик од новата дерма линија Sisua на UNLEASHIA кој му дава на тенот здрав и природен сјај.
  • Чиста формула со ситно бисери од розово злато кои помагаат да се создаде здрав финиш на тенот како да свети одвнатре.
  • Текстура која е мека и нежна за кожата.
  • Содржи различни масла од растително потекло како масло од невен и масло од сончогледово семе кои ја хидрираат и смируваат кожата.

Начин на употреба:
Нанесете на делови од кожата каде што сакате да блескате како јагодици, внатрешните агли, врвот на носот и брадата.
Нанесете со прсти или со сунѓер.

Опис

Состојки

C12-15 Alkyl Benzoate, Octyldodecanol, Hydrogenated Polyisobutene, Isotridecyl Isononanoate, Dibutyl Lauroyl Glutamide, Dibutyl Ethylhexanoyl Glutamide, Fragrance, Diisostearyl Malate, Linalool, Borago Officinalis Seed Oil, Phenoxyethanol, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Silica Dimethyl Silylate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Calcium Titanium Borosilicate, Limonene, Titanium Dioxide, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Calendula Officinalis Flower, Brilliant Blue FCF, Geraniol, Tartrazine, Tin Oxide

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.