UNLEASHIA Sisua Butter Waffle Dough Blusher – 4 Colors [N°1 Strawberry Vanilla 8gr

Original price was: 959ден.Current price is: 767ден.

Руменило со богат ефект на бои, дел од линијата за убавина на UNLEASHIA, Sisua. Главните хидратори како масло од семе од марула и невен помагаат кожата да остане свежа и хидрирана во текот на целиот ден. Достапен во четири нијанси со природен изглед, од беж до розова.

Достапни бои:

  • N° 1 Јагода Ванила: нежна боја на ванила и јагода како да е додадена капка ванила во млеко од јагоди.
  • N° 2 Шербет од кајсија: Прекрасна боја на шербет од кајсија со подтон од светла праска.
  • N° 3 Меден Ooolong: nude beige боја, тон кој наликува на лист од чајот  Ooolong.
  • N° 4 Розе чоколаден мус: Слатка боја на чоко-роза која наликува на крем пуфка измешана со сушена роза.

Придобивки:

  • Руменило од новата дерма линија Sisua на UNLEASHIA која му дава на вашиот тен здрав и природен изглед.
  • Текстура слична на тесто од вафли, која е хидратантна и беспрекорно се вклопува во кожата без да дава неприроден cakey изглед.
  • Содржи различни масла од растително потекло, како што се маслото од семе марула и цветно масло од невен кои ја хидрираат и смируваат кожата.
  • Систем за одржување на хидратацијата кој добро се впива во кожата без да остава лепливи остатоци и долго трае на кожата.

Пакување: 8gr
Начин на употреба:
Нанесете на кожата со прсти, сунѓер или четка за шминка.

Опис

Состојки

Talc, Mica, Dimethicone, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Diisostearyl Malate, Titanium Dioxide, Synthetic Fluorofluorophore, Dimethicone Crosspolymer, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Yellow Iron Oxide, Red Iron Oxide, Tartrazine, Glyceryl Caprylate, Black Iron Oxide, Aluminum Myristate, Triethoxycaprylylsilane, Lithol Rubine BCA, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Oil, Passiflora Edulis Seed Oil, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Water, Tocopherol, 1,2-Hexanediol, Calendula Officinalis Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.