UNLEASHIA – Sisua Tasmanian Pepper Calming 2-Piece Pad [70 pads]

Original price was: 1,632ден.Current price is: 1,306ден.

Памучни тупфери кои содржат тонер формулиран со Tasmanian пиперка, екстракт од кодиум и екстракт од цика за смирување и хидратација на кожата. Овие тонирани тупфери се благодет за чувствителна и слаба кожа како и кожа која е воспалена. Се користат секој ден за се прочисти кожата од нечистотии како и да се одржи хидрацијата. Тупферите се перфорирани во средината за практично користење.

Придобивки:

  • Дневни тонирани тупфери за смирување на кожата инспирирани од Тасманиска пиперка која расте во екстремни средини.
  • Содржи овошен екстракт од Tasmannia Lanceolata кој активно ја смирува кожата и помага да се подобри текстурата на кожата.
  • Збогатени со екстракт од Codium Fragile кој помага за подобрување на отокот како и други состојки за смирување на кожата како што се екстракт од Centella Asiatica.
  • Тупферите се натопени со богата водена есенција и може да се разделат на 2 дела по линијата на сечењето.

Начин на употреба:
Нежно нанесете на чиста кожа и оставете на кожата 15-20 минути за ефект на маска.
Може да нанесете 2 парчиња на делови од кожата на кои им е потребна интензивна смирувачка нега.

Опис

Состојки

Water, Dipropylene Glycol, Glycereth-26, Betaine, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Lactobacillus Ferment Lysate, Canavalia Gladiata Seed Extract, Ceratonia Siliqua (Carob) Seed Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Lens Esculenta (Lentil) Seed Extract, Phaseolus Radiatus Seed Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Allantoin, Polyglyceryl-10 Laurate, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Hydroxyethyl Cellulose, Sodium Citrate, Tasmannia Lanceolata Leaf Extract (200ppm), Codium Fragile Extract, Citric Acid, Methyl Diisopropyl Propionamide, Butylene Glycol, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Sodium Benzoate, Citrus Medica Vulgaris Peel Oil, Potassium Sorbate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Foeniculum Vulgare (Fennel) Oil, Coriandrum Sativum (Coriander) Fruit Oil, Mentha Arvensis Leaf Oil, Centella Asiatica Extract, Zea Mays (Corn) Leaf Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.