APLB Snail Mucin Ginseng Facial Cream 55ml

Original price was: 1,250ден.Current price is: 1,188ден.

Опис

Крема за лице од слуз од полжав и женшен / SNAIL MU GIN CEN™ 32.7% (филтрат од слуз од полжав 5.000 ppm, екстракт од корен од женшен Panax 2.000 ppm, вода од лист Centella Asiatica 32,0%), во комбинација со Centella 3x Complex™ и патентирани состојки, претставува премиум производ –  крема за лице која обезбедува богата исхрана и длабока хидратација на кожата, правејќи ја енергична и хидрирана.

Слуз од полжав: Муцинот е комбинација од хондроитин, колаген и еластин кои ја хидрираат и одржуваат кожата влажна, која под влијание на надворешната средина ја губи влажноста.Со едноставна апликација, може брзо да се апсорбира без чувство на лепливост и без да ја иритира и најчувствителната кожа.

Антиоксидантна заштита: Состојките на женшенот се полни со антиоксиданси кои помагаат во неутрализирање на штетните слободни радикали, заштитувајќи ја вашата кожа од негативни влијанија од околината и предвремено стареење.

Комплекс Centella 3X: Следниве компоненти мадекаска киселина, азијатикозид и азијатска киселина потекнуваат од лист наречен „Centella asiatica“. Нивните екстракти се добро познати по своите ефекти во регенерирање на кожата, заздравување на рани и хидратација.

При формулација применет е метод на технологија која ги штити состојките, за безбедно да стигнат до кожата и да ги апсорбираат активните состојки со системот на APLB Formulation Technology Wide-Spread Texture кој се применува на состојката со екстракт од корен од женшен.

Безбедност на козметичкиот производ 1-2 степен.

Ја заштитува кожата од иритација со слаба киселост блиску до нормалната pH вредност на кожата.

Не содржи 9 штетни состојки и парфеми.

Пакување: 55ml

Начин на употреба:

Во последниот чекор од рутината за нега на кожата, нанесете умерена количина на лицето од внатрешната кон надворешната страна по текстурата на кожата. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки

Water, Centella Asiatica Leaf Water (32.0%), Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Butylene Glycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Snail Secretion Filtrate (5,000ppm), Panax Ginseng Root Extract (2,000ppm), Sodium Polyacrylate, Stearic Acid, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Hydrogenated Polydecene, Trideceth-10, Silica, Glyceryl Stearate, Beeswax, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Betaine, Trehalose, Citric Acid, Sodium Citrate, Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Collagen, Squalane, Beta-Glucan, Dipropylene Glycol, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Disodium EDTA, Propanediol, Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.