BEAUTY OF JOSEON Ginseng Cleansing Oil 210ml

Original price was: 1,190ден.Current price is: 1,071ден.

Маслен чистач кој како основа содржи 50% Глицин Соја која има лесни, но моќни својства за чистење, ефикасно ги отстранува нечистотиите, себумот и остатоците од шминка. Збогатено со масло од семе од женшен, ово маслен чистач дава суптилен, смирувачки мирис, трансформирајќи ја вашата рутина за нега на кожа во мирен ритуал.

Клучни состојки:

  • 50% масло од соја која содржи олеинска, линоленска и линолеинска киселина
  • 0.1% масло од женшен кое помага да се заштити кожата од надворешни дразби. Покрај тоа, неговиот уникатен здрав и пријатен мирис на трева ви помага да уживате во чистењето поудобно.

Начин на употреба:

Откако ќе испумпате 1-2 пати на суви раце, нежно нанесете го на суво лице за да се стопи шминката.

Додадете вода на прстите и масирајте додека содржината не стане бела, а потоа измијте ја со млака вода.

Пакување: 210ml

На залиха

Опис

Состојки:

Glycine Soja (Soybean) Oil, Cetyl Ethylhexanoate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Isododecane, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Camellia Japonica Seed Oil, Hydrogenated Coconut Oil, Octyldodecanol, Polybutene, Caprylic/Capric Triglyceride, Water, Tocopherol, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Panax Ginseng Seed Oil, Artemisia Vulgaris Oil, Ocimum Basilicum (Basil) Oil, Corylus Avellana (Hazelnut) Seed Oil, Nigella Sativa Seed Oil, Butylene Glycol, Panax Ginseng Berry Extract, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Methylpropanediol, Panax Ginseng Root Extract, Panax Ginseng Root Extract, Ethyl Hexanediol, Panax Ginseng Extract, Panax Ginseng Leaf/Stem Extract, Ethylhexylglycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.