EYENLIP Black Snail All In One Cream 100ml

Original price was: 1,105ден.Current price is: 972ден.

Опис

  1. Екстрактот од слуз од црн полжав ја зацврстува кожата, состојката Aqua Shea Butter создава бариера за задржување на хидратацијата на кожата.
  2. Содржи аденозин кој ја подобрува еластичноста на кожата и ниацинамид кој го изедначува тенот на кожата.
  3. Содржи природни суровини од 5 различни цветови: лале, темјанушка, маргаритка, ирис и горчлив портокал – цветови кои делуваат антиоксидативно, антиинфламаторно и хидратантно.
  4. Ексклузивната леплива текстура на eyeNlip ја исполнува влажноста во внатрешноста на кожата и создава бариера за задржување на влагата во кожата.

Пакување: 100ml

Начин на употреба

  1. Во последниот чекор од рутината за нега на кожата, земете соодветна количина на дланката и намнесете ја нежно по текстурата на кожата.
  2. Фокусирајте се на деловите кои поради повторливите движења се поподложни на појава на мимички брчки.
  3. Загрејте ги дланките и нежно прекријте ја кожата, за подобра апсорпција.

Опис

Состојки

Snail Secretion Filtrate (74%), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Olivate, Niacinamide, Sorbitan Olivate, Cyclopentasiloxane, Behenyl Alcohol, Water, Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Sodium Polyacrylate, Cetearyl Alcohol, Chlorphenesin, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Coptis Japonica Root Extract, Allantoin, Panthenol, Beta-Glucan, Glycerin, Adenosine, Polysorbate 20, Disodium EDTA, Bellis Perennis (Daisy) Flower Extract, Viola Mandshurica Flower Extract, Tulipa Gesneriana Flower Extract, Iris Versicolor Extract, Citrus Aurantium Flower Extract, Caprylyl Methicone, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Polyglyceryl-10 Oleate, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Hydrogenated Lecithin, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Tocopheryl Acetate, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.