EYENLIP Collagen Moisture Essence Mask

Original price was: 93ден.Current price is: 82ден.

Опис

Придобивки:

Оваа лист маска и обезбедува на кожата хранливи материи според различни типови и функции.

Маската е направена од 100% чист памук.

Колаген: Ја подобрува еластичноста на кожата и ја храни.

Пакување: 1 парче

Начин на употреба

  1. По чистењето, подгответе ја кожата со тонер.
  2. Ставете ја маската преку лицето, избегнувајте ги пределите на усните и очите.
  3. Оставете да делува 15-20 минути. Нежно отстранете ја маската и лесно тапкајте за кожата да ја впие преостанатата есенција.

Опис

Состојки:

Water, Glycerin, Carbomer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Betaine, Sodium Hyaluronate, Polysorbate 20, Collagen Extract (25mg), Phaseolus Vulgaris (Kidney Bean) Seed Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Flower Extract, Diospyros Kaki Leaf Extract, Forsythia Koreana Branch/Leaf Extract, Prunus Persica (Peach) Flower Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Fragaria Vesca (Strawberry) Fruit Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Phenoxyethanol, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.