EYENLIP Hyaluronic Acid Moisture Essence Mask

Original price was: 93ден.Current price is: 82ден.

Опис

Придобивки:

Оваа лист маска и обезбедува на кожата хранливи материи според различни типови и функции.

Маската е направена од 100% чист памук.

Хијалуронска киселина: Ја хидрира и обезбедува за кожата хранливи материи.

 

Пакување: 1 парче

Начин на употреба

  1. По чистењето, подгответе ја кожата со тонер.
  2. Ставете ја маската преку лицето, избегнувајте ги пределите на усните и очите.

Оставете да делува 15-20 минути. Нежно отстранете ја маската и лесно тапкајте за кожата да ја впие преостанатата есенција.

Опис

Состојки:

Water, Glycerin, Carbomer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Betaine, Sodium Hyaluronate, Polysorbate 20, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Portulaca Oleracea Extract, Panax Ginseng Extract, Caviar Extract, Glycine Max (Soybean) Phytoplacenta Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Benincasa Cerifera Seed Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Phenoxyethanol, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.