EYENLIP Moisture Essence Mask #Cica

Original price was: 93ден.Current price is: 82ден.

Опис

Содржи 4 видови активни состојки на Centella asiatica вклучувајќи и екстракт од Centella asiatica за да и помогне на вашата кожа да се смири. Може да се користи и за чувствителна кожа.

Намалете го мастењето на вашата мрсна кожа со себум и обезбедете констатно хранење.

Пакување: 1 парче

Начин на употреба

  1. По чистењето, подгответе ја кожата со тонер.
  2. Ставете ја маската преку лицето, избегнувајте ги пределите на усните и очите.
  3. Оставете да делува 15-20 минути. Нежно отстранете ја маската и лесно тапкајте за кожата да ја впие преостанатата есенција.

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Phenoxyethanol, Carbomer, Arginine, Xanthan Gum, Butylene Glycol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Panthenol, Allantoin, Betaine, Centella Asiatica Extract(2, 900Ppb), Asiaticoside, Madecassoside, 1,2-Hexanediol, Madecassic Acid, Sodium Hyaluronate, Asiatic Acid, Hexyl Cinnamal, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.