EYENLIP Moisture Essence Mask #Milk

Original price was: 93ден.Current price is: 82ден.

Опис

Екстракт од млеко и екстракт од млечни протеини кои содржат протеини, витамини и минерали.

Oбезбедува хидратација на кожата, ја смирува грубата кожа, млечната киселина помага кожата да биде мазна.

Пакување: 1 парче

Начин на употреба

  1. По чистењето, подгответе ја кожата со тонер.
  2. Ставете ја маската преку лицето, избегнувајте ги пределите на усните и очите.
  3. Оставете да делува 15-20 минути. Нежно отстранете ја маската и лесно тапкајте за кожата да ја впие преостанатата есенција.

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Phenoxyethanol, Carbomer, Arginine, Xanthan Gum, Polyglyceryl-2 Laurate, Glyceryl Caprate, Butylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA, Betaine, Allantoin, Milk Extract(50,000 Ppb), Polyglyceryl-10 Laurate, Fragrance, Honey Extract, Propolis Extract, Lactic Acid, 1,2-Hexanediol, Milk Protein Extract(10,000 Ppb), Royal Jelly Extract, Sodium Hyaluronate, Benzyl Benzoate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.