EYENLIP Pure Cotton Perfect Cover BB Cream (SPF50+/PA+++) 30g #23 Natural Beige

Original price was: 699ден.Current price is: 615ден.

Опис

Карактеристики

  1. Содржи навлажнувачки состојки кои ја одржуваат кожата хидрирана и нежна.
  2. И дава виталност на чувствителната кожа. Свежа и нелеплива текстура што ја прави способна за да ја одржи влажноста на кожата.
  3. Има висока покривност и успешно ги покрива дури и областите со темни кругови, пеги и флеки.
  4. Основен производ од типот на декоратива, кој дава чист и изедначен тен на кожата.

Пакување: 30g

Начин на употреба

После дневната рутина за нега на кожа, нанесете умерена количина на целото лице.

Опис

Состојки

Water, Cyclomethicone, Titanium Dioxide, Butylene GlycoLCaprylic/Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycin-namate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, 4-Methylbenzylidene Camphor, Zinc Oxide, Mineral Oil, Sorbitan Olivate, Microcrystal-line Wax, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Dimethicone, CI 77492 (Yellow Oxide of Iron), Sodium Hyaluronate, Magnesium Sulfate, Bees-wax, CI 77491 (Red Oxide of Iron), CI 77499 (Black Oxide of Iron), Allantoin, Betaine, Sodium chloride, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Tocopheryl Acetate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Morus Alba Bark Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Mesembryanthemum Crystallinum Extract, CentellaAsiatica Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Disodium EDTA, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.